2013. augusztus 17. szombat
Príma-nap
2013. augusztus 18. vasárnap
Vendégeink
2013. augusztus 19. hétfő
Határon innen és túl
2013. augusztus 20. kedd
Ünnep
Palota-színpad
11:00-16:30

Bábos-táncos kavalkád a Palota-teraszon
11:00-16:00

Ízelítő a Summerfest Nemzetközi Folklórfesztivál programjából

(Tervezett fellépők: Ciprus, Dominikai Köztársaság, Indonézia, Malajzia, Oroszország –  Észak-Oszétia, Paraguay Köztársaság, Szerbia)


11:00-16:00

Vendégeink a Külhoni Magyar Fiatalok Találkozójának résztvevői


11:00-11:15

Táncos kavalkád a Palota színpadon




17:00 

ÜNNEPÉLYES MEGNYITÓ

Beszédet mond L.Simon László, az Országgyűlés Kulturális és Sajtóbizottságának elnöke, a Nemzeti Kulturális Alap alelnöke
16:15 - 18:00 

"
A menyasszony szép virág" - A Muharay Elemér Néptáncművészeti Szövetség műsora 

A múlt század menyasszonyi öltözetei. Menyasszony öltöztetés és népviselet-bemutató.


16:30-18:00

A magyar falu (táncprodukció - Fitos Dezső Társulat)

A Magyar örökség - Az újjáéledés gyökerei című washingtoni fesztiválprogram része

A közreműködő táncosokat a Martin György Néptáncszövetség válogatta kiváló amatőr csoportok, a Szentendre, Gödöllő, Bem, Válaszút Táncegyüttesek táncosai valamint fiatal együttes vezetők Aranysarkantyús és Aranygyöngyös táncosok közül.




14:00-15.00

Zengővárkonyi Hagyományőrző Együttes
17:30-18:30 

VI. Budapesti Országos
Gyermektánc Fesztivál programja

Fellépnek:Bem Tánc-
együttes gyermek-csoportja (Budapest), Pannónia Néptánc-együttes (Kistarcsa),
Zobonka Táncegyüttes
(Balassagyarmat)


18:00-18:30 

ÜNNEPI DÍJÁTADÓ
Népművészet Mestereinek díjátadó ünnepsége
A díjakat átadja Balog Zoltán, az Emberi Erőforrások minisztere
18:00-19:00 

ÜNNEPI DÍJÁTADÓ

A díjakat átadja Pál Miklósné, a Népművészeti Egyesületek Szövetségének elnöke. 
Az Év Mestere díjat átadja Horváth Gergely, a Magyar Turizmus Zrt. Turisztikai Vezérigazgató helyettese.

15:00-15:30
Bábos-táncos kavalkád a Palota-teraszon


19:30-20:30

Prima Primissima díjas Bihari János Táncegyüttes műsora
19:00-20:30 

Etnofon
koncert - vendég: Bognár Szilvia és Szvorák Katalin
19:30-21:00

Kossuth-díjas 
Szvorák Katalin és zenekarának ünnepi koncertje

 


16:00-17:00

Muharay Elemér Népművészeti Szövetség műsora


21:00-22:30

Junior Príma-díjas Tárkány Művek koncertje
21:30-23:00 

Kerekes Band -
koncert
21:30-23:00 

Ferenczi György és a Rackajam

17:30-19:00

Ünnepi koncert a Zurgó együttessel



19:30-20:45 

Berecz András koncertje: Hazakísérlek - Gyergyó népzenéjéből

21:00 TŰZIJÁTÉK
2013. augusztus 17. szombat 
Príma-nap
2013. augusztus 18. vasárnap
Vendégeink
2013. augusztus 19. hétfő
Határon innen és túl
2013. augusztus 20.
kedd
Ünnep
Oroszlános-udvar
18:00-19:00

"Érték és szépség" - Hrivnák Tünde divattervező kalocsai kollekciójának bemutatója

A Magyar örökség - 
Az újjáéledés gyökerei
című washingtoni fesztiválprogram része


13:00-13:30


Sajtlovagrend - ünnepélyes sajtbemutató



10:40-11:00


Vándormesék - REmese környezettudatos gyermekdivatbemutató


15:00-16:00

"
Szerelemcsütörtök"
Korzenszky Klára gyermekkoncertje.


19:30-21:00

Artisjus-díjas Szirtes Edina "Mókus" és a Fabula Rasakoncertje



17:30-18:30

"Csintekerintő" - gyermekkoncert
Bognár Szilvivel
15:00-16:00


Madarász Melinda Meyke divatbemutatója

A Magyar örökség - 
Az újjáéledés gyökerei
című washingtoni fesztiválprogram 
része


16:30-17:30

20 éves a Gázsa zenekar


21:30 - 23:00 

Prima Banda (
Junior Príma díjas zenészek) koncertje

19:30-21:00 

Herczku Ágnes és Nikola Parov
koncertje
17:30-19:00

Dina-koncert
18:00-19:00

Netz Táncprodukció
műsora -

A Myjava Nemzetközi Folklórfesztiválon adott nagy sikerű táncelőadás magyarországi bemutatója



21:30-23:00 

Folkembassy
- zenei nagykövetség
20:00-21:30

Folkside - Both Miklós, Szokolay Dongó Balázs, Lukács Miklós, Novák Csaba, Dés András
19:30-21:00 

Cimbaliband
koncert


22:00-23:00 

Parno Graszt
koncertje



CLARK ÁDÁM TÉR

A több évszázados hagyományt felelevenítve idén is a Mesterségek Ünnepén a táncosok és mesterek díszes aratókoszorús felvonulásával és ünnepélyes kenyérszenteléssel köszöntik Szent István ünnepét.
Augusztus 20-án 15 óra a Clark Ádám téren felállított színpadon ünnepélyes kenyéráldásra kerül sor. Ezt követően a résztvevők a Lánchídon át a Bazilikához vonulnak, ahol Erdő Péter bíboros 17 órakor megszenteli a mesterek kenyerét

A rendezők a műsorváltoztatás jogát fenntartják!