2014.
augusztus 16.
szombat
2014.
augusztus 17.
vasárnap
2014.
augusztus 18.
hétfő
2014.
augusztus 19.
kedd
2014.
augusztus 20.
szerda
Palota-színpad
11:00

Aki dudás akar lenni - interaktív gyerekprogram



11:00

Vendégünk Törökország: Arasinda gyermekkoncert és hangszerbemutató




11.00

Zengővárkonyi Hagyományőrző Együttes napindító koncertje
12.00 - 13.00
Szünet

12:00-14:00
Szünet

14:00

Vendégségben Magyarországon - Külhoni Magyar Fiatalok Találkozója

Közös szervezésben a Hungarofest Nonprofit Kft.-vel

15:30

Vendégünk HORO Néptánccsoport (Bulgária)


12.00

Az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület műsora
13.00

Ízelítő a Summerfest Nemzetközi Folklórfesztivál programjából

14:00

Népművészet Mestereinek díjátadó ünnepsége

A díjakat átadja: Balog Zoltán emberi erőforrások minisztere


16:00

Vendégünk a KUD „Vladimir Gacinovic” Néptánccsoport (Bosznia Hercegovina)

16:30

Berena együttes

Csángó népdalok az erdélyi zenekartól

 

 

15.00

Vendégségben Magyarországon - Külhoni Magyar Fiatalok Találkozója

Közös szervezésben a Hungarofest Nonprofit Kft.-vel

16:30

Bordó Sárkány Régizene Rend koncertje
15:30

A "Fölszállott a páva" népi tehetségkutató verseny díjazott fellépőinek előadása

17:00

Szlama Band koncertje

Magyar és román muzsika, tánctanítás


 


18:00

ÜNNEPI DÍJÁTADÓ

A díjakat átadja Dr. Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke

17:00

Zengővárkonyi Hagyományőrző Együttes koncertje

18.00

ÜNNEPÉLYES MEGNYITÓ

A megnyitó beszédet mondja: L. Simon László, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára



19:00

Palya Bea: Nő 
19:00

Balogh Kálmán és a Parno Graszt
18.00

„Ifjúság olyan madár…” – Ifjú néptáncos tehetségek egy színpadon
19:00


Tükrös zenekar koncertje


19:30

"Fölszállott a páva" gálaműsor

Közreműködnek: ifj. Szerényi Béla, Tanyád zenekar,
Zsikó Zoltán és zenekara, Magos zenekar,
Kacsó Hanga Borbála, Tintér Gabriella,
Csercsel, Kaszai Lili és Fundák Kristóf, Balogh Károly, Szinvavölgyi Néptáncműhely


21.00

Meszecsinka lemezbemutató koncert


21:00

Festeres zenekar

Az I. Antré Fesztivál díjazott zenekara

Moldvai csángó népzene és táncház

 



19.30

Hagyományőrző táncgála

Közreműködnek a Muharay Elemér Népművészeti Szövetség tagjai

21.00 - 22.00

Vendégünk Törökország:Arasinda

Török népzene és ethno-jazz


21.00 - 22.30

RumbARoma

Koncert és táncház a rumba és a flamenco szerelmeseinek



22:30 Zárás
22:30 Zárás
21:00 TŰZIJÁTÉK


2014.
augusztus 16.
szombat 
2014.
augusztus 17.
vasárnap
2014.
augusztus 18.
hétfő
2014.
augusztus 19.
kedd
2014.
augusztus 20.

szerda
Oroszlános-udvar
15:30

 

Aki dudás akar lenniinteraktív gyerekprogram



16:00


Kiss Ferenc – Keresztes Dóra: Papó zenedéje



12:30

Sajtlovagrend - Ünnepélyes sajtbemutató


14:30

„Akinek inge vegye magára!" A magyar hagyomány inspirálta divat.

A divatbemutatón megjelennek az Igéző viselet egyedi ruhái, az Örökség Alkotóműhely kézzel hímzett és vintage öltözetei  , a Harmony Art stilizált főúri ruhái, Szaniszó Judit és Klátyik Melinda gyönyörű nemezelt kalapjai stólái.

14:30

„Akinek inge vegye magára!"A magyar hagyomány inspirálta divat.

A divatbemutatón megjelennek az Igéző viselet egyedi ruhái, az Örökség Alkotóműhely kézzel hímzett és vintage öltözetei  , a Harmony Art stilizált főúri ruhái, Szaniszó Judit és Klátyik Melinda gyönyörű nemezelt kalapjai stólái.




14:30

„Akinek inge vegye magára!"A magyar hagyomány inspirálta divat.

A divatbemutatón megjelennek az Igéző viselet egyedi ruhái, az Örökség Alkotóműhely kézzel hímzett és vintage öltözetei  , a Harmony Art stilizált főúri ruhái, Szaniszó Judit és Klátyik Melinda gyönyörű nemezelt kalapjai stólái.


17:00

Hrivnák Tünde
divattervező kalocsai kollekciójának bemutatója



17:30

A „Fölszállott a páva’ népi tehetségkutató verseny díjazott fellépőinek koncertje
16:00


Kolompos együttes gyermekkoncertje


16:00

Tarján Veronika: Zenés mesék, mesés zenék

Közreműködik: Fejér Simon vonós hangszereken

 

16.00

Csurgó zenekar gyermekkoncertje

 

18:30 

Vendégünk Törökország: Kobzos Kis Tamás és Erdal Salikoglu koncertje

Asik Veysel dalai - török énekelt költészet



19:00

Best of Dongó

Szokolay Dongó Balázs népzenész és vendégei


17:30


Pál István Szalonna és bandája



17:30

Zűrős Banda

Modern balkáni muzsika

 



18.00

Boja zenekar

Magyar népdalok fúziója progresszív jazz-rock elemekkel


20.00

Brisa del Aire

Az I. Antré Fesztivál díjazott zenészeinek és táncosainak flamenco műsora


21:00

Lashe Shave Budapest Gypsy Band

Az I. Antré Fesztivál díjazott zenekarának koncertje.


19.40

Both Miklós és a Palimo Band

Both Miklós, Csoóri Sándor Sündi és a tehetségprogram keretében felkutatott roma zenészek koncertje


 


19:30

Cankisou

Világzene Csehországból

 


19:30

Vujicsics zenekar ünnepi koncertje
21.30 

Óperencia

A Bordó Sárkány és a Sárkánylányok közös műsora zenével, tánccal és tűzzel

22:00 Zárás

22:00

Gypo Circus

„A balkáni ethno, a gipsy és a punk műfajok találkozása”



22:00

 

Romengo

Magyarországi oláh cigány népzene

 



21:00
TŰZIJÁTÉK




CLARK ÁDÁM TÉR

Augusztus 19. kedd - 21.00

Vendégségben Magyarországon Gálaműsor

A gálán fellépnek: Budafolk Band, Csík zenekar, Fitos Dezső Társulat, Szirtes Edina Mókus, valamint a Külhoni Magyar Fiatalok Találkozójának résztvevői

Hungarofest Nonprofit Kft. és a Pentaton Koncertügynökség közös műsora

MÁTYÁS TEMPLOM


FIGYELEM, FIGYELEM!

AZ IDŐJÁRÁSRA VALÓ TEKINTETTEL A MAI NAPON A FELVONULÁS ÉS A KENYÉRSZENTELÉS PROGRAMJA EGY ÓRÁVAL KÉSŐBB KEZDŐDIK! TEHÁT A MESTEREK FELVONULÁSÁRA 15 ÓRA 30-KOR KERÜL SOR, A KENYÉRÁLDÁS A MÁTYÁS-TEMPLOM ELŐTT PEDIG 16 ÓRAKOR KEZDŐDIK!


Augusztus 20. szerda 

14:30 - Arató felvonulás
15:00 - Kenyérszentelés

A több évszázados hagyományt felelevenítve idén is a Mesterségek Ünnepén a táncosok és mesterek díszes aratókoszorús felvonulásával és ünnepélyes kenyérszenteléssel köszöntik Szent István ünnepét.
A vonulás útvonala: Oroszlános Udvar - Szent György utca - Dísz tér - Tárnok utca - Szent István szobor. 
Augusztus 20-án 15 óra a Mátyás-templomnál, a Szent István szobornál ünnepélyes kenyéráldásra kerül sor. 
Beszédet mond: Dr. Nagy Gábor Tamás, a Budavári Önkormányzat Polgármestere

Kenyéráldást mond Fejes Csaba káplán (Mátyás-templom)

Közreműködnek a Népművészeti Egyesületek Szövetségének tagszervezetei, Tintér Gabriella, a Muharay Elemér Népművészeti Szövetség és az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület felnőtt és gyermek táncosai



A rendezők a műsorváltoztatás jogát fenntartják!