2014.
augusztus 16.
szombat
2014.
augusztus 17.
vasárnap
2014.
augusztus 18.
hétfő
2014.
augusztus 19.
kedd
2014.
augusztus 20.
szerda
Palota-színpad
11:00-12:00

Aki dudás akar lenni - interaktív gyerekprogram



11:00-12:00 

Vendégünk Törökország: Arasinda gyermekkoncert és hangszerbemutató




11.00 - 12.00

Zengővárkonyi Hagyományőrző Együttes napindító koncertje
12.00 - 13.00
Szünet

12:00-15:00
Szünet

14:00-16:00

Vendégségben Magyarországon - Külhoni Magyar Fiatalok Találkozója

Közös szervezésben a Hungarofest Nonprofit Kft.-vel

15:30-16:30

Vendégünk HORO Néptánccsoport (Bulgária)


12.00 - 13.00

Az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület műsora
13.00 - 16.30

Ízelítő a Summerfest Nemzetközi Folklórfesztivál programjából

15:00-19:00 

A "Fölszállott a páva" népi tehetségkutató verseny díjazott fellépőinek koncertje
16:00-17:00 

Vendégünk a KUD „Vladimir Gacinovic” Néptánccsoport (Bosznia Hercegovina)

16:30-18:00

Berena együttes

Csángó népdalok az erdélyi zenekartól

 

 

15.00 - 17.00

Vendégségben Magyarországon - Külhoni Magyar Fiatalok Találkozója

Közös szervezésben a Hungarofest Nonprofit Kft.-vel

16:30-18:00

Bordó Sárkány Régizene Rend koncertje
19:00-19.30

Népművészet Mestereinek díjátadó ünnepsége

A díjakat átadja: Balog Zoltán emberi erőforrások minisztere


17:00-19:00

Szlama Band koncertje

Magyar és román muzsika, tánctanítás


 


18:00-19:00

ÜNNEPI DÍJÁTADÓ

A díjakat átadja Dr. Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke

17:00-18:00

Zengővárkonyi Hagyományőrző Együttes koncertje

18.00

ÜNNEPÉLYES MEGNYITÓ

A megnyitó beszédet mondja: L. Simon László, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára


19:30-21:00 

"Fölszállott a páva" gálaműsor

19:00-21:00 

Palya Bea: Nő 
19:00-21:00

Balogh Kálmán és a Parno Graszt
18.00 - 19.00

„Ifjúság olyan madár…” – Ifjú néptáncos tehetségek egy színpadon
20.30 - 22.00

Vendégünk Törökország: Arasinda



21.00 - 22.30

RumbARoma

Koncert és táncház a rumba és a flamenco szerelmeseinek


21.00-22.30

Gypo Circus

„A balkáni ethno, a gipsy és a punk műfajok találkozása”


21:00-22:30 

Zűrős Banda

Modern balkáni muzsika



19.30 - 20.30

Hagyományőrző táncgála

Közreműködnek a Muharay Elemér Népművészeti Szövetség tagjai

22:00 Zárás 22:30 Zárás 22:30 Zárás
22:30 Zárás
21:00 TŰZIJÁTÉK


2014.
augusztus 16.
szombat 
2014.
augusztus 17.
vasárnap
2014.
augusztus 18.
hétfő
2014.
augusztus 19.
kedd
2014.
augusztus 20.

szerda
Oroszlános-udvar
15:30-17:00

 

Aki dudás akar lenniinteraktív gyerekprogram



16:00-17:00


Kiss Ferenc – Keresztes Dóra: Papó zenedéje



16:00-17:00


Kolompos együttes gyermekkoncertje


16:00

Gyermekkoncert


16.30 - 18.00

Gyermekkoncert 
17:00-18:00

Hrivnák Tünde
divattervező kalocsai kollekciójának bemutatója



17:30-19:00

A „Fölszállott a páva’ népi tehetségkutató verseny díjazott fellépőinek koncertje
17:30-19:00


Pál István Szalonna és bandája

17:30-19:00

Romengo

Magyarországi oláh cigány népzene



18.00 - 19.30

Boja zenekar

Magyar népdalok fúziója progresszív jazz-rock elemekkel

 

18:30 - 20:00 

Vendégünk Törökország: Kobzos Kis Tamás és Erdal Salikoglu koncertje

Asik Veysel dalai - török énekelt költészet



19:00-21:00 

Best of Dongó

Szokolay Dongó Balázs népzenész és vendégei


19.30-22:00

Both Miklós és a Palimo Band

Both Miklós, Csoóri Sándor Sündi és a tehetségprogram keretében felkutatott roma zenészek koncertje


19:30-21:30

Cankisou

Világzene Csehországból


19:30-21:00

Vujicsics zenekar ünnepi koncertje 
20.00 - 21.30

Brisa del Aire

Az I. Antré Fesztivál díjazott zenészeinek és táncosainak flamenco műsora


21:00-22:00 

Lashe Shave Budapest Gypsy Band

Az I. Antré Fesztivál díjazott zenekarának koncertje.


22:00-23:00

Meszecsinka lemezbemutató koncert


22:00-23:00 

 

Festeres Zenekar -
Az I. Antré Fesztivál díjazott zenekarának koncertje  

Moldvai csángó népzene és táncház



 


21:00
TŰZIJÁTÉK
21.30 - 23.00

Óperencia

A Bordó Sárkány és a Sárkánylányok közös műsora zenével, tánccal és tűzzel

22:00 Zárás


23:00 Zárás

23:00 Zárás



CLARK ÁDÁM TÉR

Augusztus 19. kedd - 21.00

Vendégségben Magyarországon Gálaműsor

A gálán fellépnek: Budafolk Band, Csík zenekar, Fitos Dezső Társulat, Szirtes Edina Mókus, valamint a Külhoni Magyar Fiatalok Találkozójának résztvevői

Hungarofest Nonprofit Kft. és a Pentaton Koncertügynökség közös műsora

MÁTYÁS TEMPLOM

Augusztus 20. szerda 

14:30 - Arató felvonulás
15:00 -

Az új kenyér ünnepe

Közreműködnek a Népművészeti Egyesületek Szövetségének tagszervezetei, a Muharay Elemér Népművészeti Szövetség és az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület felnőtt és gyermek táncosai

A több évszázados hagyományt felelevenítve idén is a Mesterségek Ünnepén a táncosok és mesterek díszes aratókoszorús felvonulásával és ünnepélyes kenyérszenteléssel köszöntik Szent István ünnepét.
Augusztus 20-án 15 óra a Clark Ádám téren felállított színpadon ünnepélyes kenyéráldásra kerül sor. Ezt követően a résztvevők a Lánchídon át a Bazilikához vonulnak, ahol Erdő Péter bíboros 17 órakor megszenteli a mesterek kenyerét

A rendezők a műsorváltoztatás jogát fenntartják!