Programs and games for Children
It is amazing that in the traditional society there were nearly 300 kinds of folk games for children. More than that adults were happy to play together with their children. These former games were mostly characterized by the joy of movement, exercise and creation rather than the desire to win at any cost though the winning – losing outcome had always been part of the game.
The Festival of Folk Arts awaits the little ones and the big ones alike with games to enrich body, soul and spirit alike. It will be an exciting experience to jointly try the traditional crafts of the past and it will surely be a great success the Adults’ Corner, the Women’s Workshop or the Laundry. The little ones can relax in the Baby Corner while the folk logic, folk skills and traditional sports enthusiasts will be delighted to discover more and more fun.
The folk associations participating will await children and parents with toy workshops and many interesting games and activities.
Programs
Dísz tér / Dísz Square – Children Corner
Friday, 18th of August
10.00-19.00 – Fabatka porta népi játszótér – folk playground
10.00-19.00 – Kovács Zoltán és Bárány Mara mesterség bemutatói, valamint játszóház a Hagyományok Háza jelenlegi és egykori hallgatói vezetésével – presentation of crafts, and playhouse
12.00-16.00 – Merende Műhely: „Mennyit bír ki a búzaszem?”– cselekvő-mesélő- foglalkoztató a kézi malomtól a vaslapon sütésig – interactive story-telling program for children
10.00-10.30; 13.00-13.30; 16.00-16.30
Mesterutak – beszélgetés Kovács Zoltán jászárokszállási népi iparművész kosárfonóval és Bárány Mara csuhéfonóval;
Moderátor: Legeza Márta, a Hagyományok Háza Kézműves és Népi Iparművészeti szakcsoportjának kollégája – live interview
11.00-12.00 – „Bor, búza, békesség, kenyereskosár, pohárszék…” – Navratil Andrea és a Kobzos együttes előadása – concert for children
14.00-14.30 – Élőszavas mesemondás Uhrin Ancsával, a Meseszó Magyar Mesemondó és Szövegfolklór Egyesület mesemondójával – live storytelling
15.00-15.45 – Aprók tánca ölbéli játékok, tánctanítás kicsiknek és nagyobbaknak Szerényi Andreával és Gundy Kristóffal – playing, dance teaching for children
15.45-16.00 – Élőszavas mesemondás Uhrin Ancsával, a Meseszó Magyar Mesemondó és Szövegfolklór Egyesület mesemondójával – live storytelling
16.30-17.30 – Gulyás László: A kenyér meséje c. előadás – performance
17.30-19.00 – Népzenei koncert, ének tanítás és hangszerbemutató, a Korinda együttes műsora – folk music concert for children
Saturday,19th of August
10.00-19.00 – Fabatka porta népi játszótér – folk playground
10.00-19.00 – Pintér Piroska és Kamocsay Judit mesterség bemutatói, valamint játszóház a Hagyományok Háza jelenlegi és egykori hallgatói vezetésével – presentation of craft, and playhouse
12.00-16.00 – Merende Műhely: „Mennyit bír ki a búzaszem?”– cselekvő-mesélő- foglalkoztató a kézi malomtól a vaslapon sütésig – interactive story-telling program for children
10.00-10.30; 13.00-13.30; 16.00-16.30
Mesterutak – beszélgetés Pintér Piroska szövő szakoktatóval és Kamocsay Judit Gránát alma díjas szövővel
Moderátor: Benedek Krisztina, a Hagyományok Háza Kézműves és Népi Iparművészeti szakcsoportjának kollégája – live interview
11.00-12.00 – Szalóki Ági családi koncertje – concert for children
14.00-14.30 – Élőszavas mesemondás Czerovszki Toncsival, a Meseszó Magyar Mesemondó és Szövegfolklór Egyesület mesemondójával – live storytelling
15.00-15.45 – Aprók tánca ölbéli játékok, tánctanítás kicsiknek és nagyobbaknak Körtvélyessi Annával, zenét biztosítja: Bese Botond, Lipták Péter – playing, dance teaching for children
15.45-16.00 – Élőszavas mesemondás Czerovszki Toncsival, a Meseszó Magyar Mesemondó és Szövegfolklór Egyesület mesemondójával – live storytelling
16.30-17.30 – Ládafia Bábszínház: „Együgyű Mihók, avagy a balgaság szerentséjének egészen igaz történetje” – puppet theatre
17.30-19.00 – Népzenei koncert, ének tanítás és hangszerbemutató, Bódi Luca és zenekarának előadása – folk music concert for children
Sunday, 20th of August
10.00-19.00 – Fabatka porta népi játszótér – folk playground
10.00-19.00 – Németh Bea, Dobinszki Csilla és Szabolcsi Mónika mesterség bemutatói, valamint játszóház a Hagyományok Háza jelenlegi és egykori hallgatói vezetésével – presentation of crafts, and playhouse
10.00-10.30; 13.00-13.30; 16.00-16.30
Mesterutak– beszélgetés Németh Beával, Dobinszki Csillával és Szabolcsi Mónikával, három kiváló nemezkészítővel
Moderátor: Szabó Erzsó, a Hagyományok Háza Kézműves és Népi Iparművészeti szakcsoportjának kollégája – live interview
11.00-12.00 – Tündér Ilona és Árgyélus a Balogh Melinda Társulat előadásában – performance
14.00-14.30 – Élőszavas mesemondás Fábián Évával, a Meseszó Magyar Mesemondó és Szövegfolklór Egyesület mesemondójával – live storytelling
15.00-15.45 – Aprók tánca ölbéli játékok, tánctanítás kicsiknek és nagyobbaknak Tálas Ágnessel, zenét biztosítja: Kerényi Róbert, Horváth Gyula – playing, dance teaching for children
15.45-16.00 – Élőszavas mesemondás Fábián Évával, a Meseszó Magyar Mesemondó és Szövegfolklór Egyesület mesemondójával – live storytelling
16.30-17.30 – Rőtökör: Kígyós Jancsi – performance
17.30-19.00 – Népzenei koncert, ének tanítás és hangszerbemutató, A Bére Banda előadása – folk music concert for children